Aktualności - Spaio

ZABIERZ W GÓRY SWOJĄ PARĘ!

18 Lip
2018

ZABIERZ W GÓRY SWOJĄ PARĘ!

Jak odpowiednio dobrać skarpety trekkingowe na letnie wędrówki po górach?

Skarpety to jeden z najważniejszych elementów ubioru podczas wędrówek, czy górskich wspinaczek. To właśnie dobrze dobrane skarpety turystyczne poniekąd odpowiedzialne są za nasz komfort podczas fizycznej aktywności. Sprawiają, że zdobywanie górskich szczytów i bicie życiowych rekordów staje się jeszcze większą przyjemnością.

 

Wybór skarpet na rynku jest ogromny. Zadaniem właściwie dobranej skarpety jest odpowiednia amortyzacja stopy, dbanie o izolację cieplną oraz komfort użytkowania podczas długich i męczących pieszych wycieczek. Ważnymi aspektami, na które powinniśmy zwrócić uwagę powinny być również właściwości bakteriostatyczne w materiale uzytych włókien. Włókna te niezależnie od poziomu aktywności bakterii utrzymują ich naturalny poziom na skórze. Dzięki obecności środka bakteriobójczego w strukturze polimerowej włókna nie następuje migracja bakterii z materiału na skórę, chroniąc tym samym przed alergiami i nieprzyjemnymi zapachami. Za przykład takiej skarpety może świetnie posłużyć model TREKKING SKINLIFE.

 

 

          

 

 

Zastosowanie, warunki atmosferyczne, pora roku, temperatura, strome zejścia i podejścia. Wśród wielu kryteriów, które determinują nasz wybór najważniejszym powinno być ich przeznaczenie.  Często bardzo trudne trasy i warunki z jakimi musimy się mierzyć narażają nas na liczne otarcia, przetarcia, czy nieprzyjemne swędzenie spowodowane nadmierną potliwością, która dodatkowo sprzyja odciskom i bardzo często odparzeniom skóry w newralgicznych miejscach. Dobrze dobrana skarpeta to pierwsza linia naszego komfortu i materiał, który w bezpośredniej styczności z naszą skórą ma istotny wpływ na jakość ich użytkowania.

 

 

 

 

Grubość skarpety to kolejny ważny czynnik, który powinien być brany przy wyborze odpowieniej skarpety. Ich grubość powinna być uzależniona od rodzaju trasy jaką zamierzamy pokonać. Im dłuższa i trudniejsza trasa tym również skarpeta trekkingowa powinna być grubsza. W tym miejscu termin grubsza nie powinna sugerować nam jednak skarpety cieplejszej, a taką, która szczególnie latem nie będzie krępowała ruchu i jednocześnie zadba o odpowiedni „transfer” potu ze skóry i jego swobodne odparowanie na zewnątrz. W tej sytuacji idealnie powinny sprawdzić się skarpety wykonane z włókien syntetycznych CoolMax, które zapewniają uczucie suchości skórze i pomagają chronić przed przegrzaniem.

 

 

Na letnie wyprawy i górskie wędrówki zdecydowanie polecamy skarpety cieńsze, wyprodukowane z materiałów właśnie takich jak CoolMax. Przykładem mogą być modele SPAIO COOLMAX w dwóch dostępnych w naszym sklepie wersjach kolorystycznych BLACK/BLUE oraz GREY/ORANGE.

 

          

 

Przy zakupie skarpet turystycznych warto zwrócić uwagę również na takie czynniki jak  właściwości antyzapachowe i bakteriostatyczne. Wszystkie oferowane przez nas skarpety wyprodukowane są przy użyciu specjalistycznych technologii, które charakteryzują się takimi właściwościami. Ponadto skarpety  posiadają płaski szew, który przy wielogodzinnym podróżowaniu zapobiega nieprzyjemnym obtarciom w newralgicznych oraz zmniejsza ryzyko otarć w okolicach palców. Skarpety posiadają również elastyczne, nieuciskające ściągacze, które jednocześnie dobrze je „trzymają”, a z drugiej strony nie blokują właściwego przepływu krwi. Przy wyborze odpowiednich skarpet powinniśmy również, a może przede wszystkim, kierować się swoim własnym komfortem, a o ten zadbają specjalne strefy, dzięki którym dany model dopasowuje się do kształtu stopy. W naszej ofercie znajdziecie skarpety wygodne dla stopy, ale również atrakcyjne dla oka. Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i oryginalnych wzorach. Aby znaleźć swoją ukochaną parę, bez której nie wyobrażamy sobie górskich wypraw, warto wypróbować i przetestować kilka modeli, żeby znaleźć tą jedyną wink

 

 

          

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych skarpet turystycznych [TREKKING SOCKS]

 


 

FOLLOW US: