Aktualności - Spaio

SPAIO SPONSOREM MMP'18!

17 Sie
2018

SPAIO SPONSOREM MMP'18!

Jako marka SPAIO zostaliśmy partnerem i sponsorem Mountainboardowych Mistrzostw Polski w 2018 roku!

Już 1.09.2018r w uwielbianym przez pasjonatów desek, wielbicieli stromych zboczy i grawitacji, miejscu Mosquito Spot Moszczenica odbędzie się czwarta edycja Mountainboardowych Mistrzostw Polski!
 
Cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców zawody już od czterech lat przyciągają tłumy widzów do niewielkiej, gminnej miejscowości Moszczenica k. Krakowa, gdzie zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Polski we Freestyle'u.
 
Niezwykle widowiskowa dyscyplina łączy w sobie nie tylko coraz szersze kręgi zawodników, którzy już mieli okazję spróbować jazdy na desce z kółkami, ale także promuje wśród młodych ludzi aktywną formę spędzania wolnego czasu oraz pozwala na poznawanie tajników tej esktremalnie ekscytującej dyscypliny sportowej. To również idealne "środowisko" na rozwój takiej marki jak SPAIO, która nie mogła przejść obok tego wydarzenia obojętnie i z przyjemnością znalazła się wśród oficjalnych partnerów jako sponsor główny zawodów w 2018 roku!

 

 

               

 

 

CZYM JEST MOUNTAINBOARDING?

 

Na początek garść informacji historycznych.

 

Jak nietrudno się domyślić ta widowiskowa dyscyplina swoje korzenie czerpie w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam za sprawą amerykańskich snowboardzistów – P. Mc Connell'a i J. Lee w latach '70 narodziła się dyscyplina sportowa, która miała stać się letnią alternatywą dla snowboardu oraz dobrym rozwiązaniem dla surferów, kiteboarderów, wakeboarderów, skateboarderów, którym dostępne warunki i ukształtowanie terenu nie pozwalały na uprawianie swoich ulubionych sportów.

 

W 1994 roku został powołany do życia pierwszy oficjalny Związek Mointainboardu (All-Terrain Boarding Association) w Colorado. Niezwykle widowiskowa i energiczna dyscyplina w dość szybkim tempie zaczęła rozprzestrzeniać swoje zasięgi, docierając do kolejnych krajów i nowe kontynenty. Sport ten w 2002 roku dotarł również do Polski, dzięki czemu dla miłośników desek sezon snowboardowy trwa przez cały rok. Zimą na ośnieżonych stokach, latem na stromych zboczach, skoczniach, podjazdach i miejskich skatepark'ach.

 

Zawodnicy jeżdżą na deskach z dużymi kołami terenowymi zaopatrzonymi w opony przystosowane do jazdy po każdym terenie. Deska produkowana jest zarówno z najnowocześniejszych jak i tradycyjnych materiałów np. z włókna węglowego, kompozytu, włókna szklanego, drewna. Posiada ona hydrauliczny hamulec za pomocą, którego można kontrolować swoją prędkość, chociaż deski bez hamulca wg mountainboard'owców sprawiają znacznie więcej frajdy laugh. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu sprzętu, sport ten mogą uprawiać osoby w różnym wieku.

 

 

                    

 

 

CO NOWEGO PODCZAS MMP 2018?

 

Mountainboardowe Mistrzostwa Polski 2018 odbędą się 1 września br. (sobota) na najlepszym i najbardziej znanym spocie mountainboardowym w Polsce - Mosquito Spot Moszczenica, który już teraz staje się powoli prawdziwą mekką dla wielbicieli desek z kółkami. Zawodnicy z całej Polski będą rywalizować w trzech kategoriach: Woman, Junior i Open. Podczas konkursu ocenie podlegać będzie zarówno styl, stopień trudności tricku, jak i wysokość skoku oraz lądowanie. Zawodnicy będą mieli więc świetną okazję, by zaprezentować swoje umiejętności. W porównaniu do poprzednich edycji, największą różnicą będzie pojawienie się nowej konkurencji (slalomu), dzięki czemu impreza staje się dostępna dla zawodników na każdym poziomie jazdy, a nie tylko dla tych, którzy potrafią wykonywać ewolucje na skoczniach. Sędziowie wybiorą także Bobby Best Trick, czyli najlepszą ewolucję całych zawodów. Zawodnicy będą mieli również szansę na rywalizację w konkurencji sponsora, a więc SPAIO SLALOM CONTEST, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody sygnowane logotypem Spaio. 

 

 

          

 

 

Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do zawodników, ale również do kibiców, którzy pragną dopingować najlepszych sportowców w kraju. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Mountainboardinfo, czyli grupa młodych pasjonatów, którzy są wielokrotnymi Mistrzami Polski oraz zwycięzcami i finalistami zawodów w całej Europie. – Mountainboardowe Mistrzostwa Polski mają na celu nie tylko współzawodnictwo i wyłonienie najlepszych zawodników mountainboardowych w kraju, ale także popularyzowanie aktywności fizycznej i mountainboardingu. Projekt kierujemy głównie do dzieci i młodzieży, by promować wśród nich aktywne spędzanie czasu oraz poznanie sportów ekstremalnych – mówi Dawid Rząca, prezes stowarzyszenia Mountainboardinfo.
 
 
Przez cały dzień odbywać się będą również darmowe warsztaty, gdzie każdy będzie mógł przejechać się na desce oraz dowiedzieć się więcej na temat tego sportu.
 
Szczegóły i harmonogram zawodów dostępne na stronie organizatora [tutaj]
Zobacz materiał prmujący tegoroczne zawody -> MMP 2018 - PROMO
 
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przyjedź i kibicuj razem ze SPAIO!

 

 

 


 

Znajdź nas na: