Aktualności - Spaio

SPAIO PARTNEREM BIEGU ICEMANA

08 Lut
2019

SPAIO PARTNEREM BIEGU ICEMANA

SPAIO oficjalnym partnerem Biegu Icemana Przesieka 2019!

 

 

 

 

 

 

Nie przeszkadza Ci ani mróz, ani śnieg, a Twoim ulubioną aktywnością zimową jest bieganie w samych krótkich spodenach to ten bieg z całą pewnością jest dla Ciebie! Położna w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi, na wysokości 480–700 m n.p.m. na stoku Złotego Widoku miejscowość Przesieka będzie gospodarzem Biegu Icemana. Ta niezwykła i unikalna na skalę światową impreza już w przyszły weekend odbędzie się po raz siódmy. Pomysł zrodził się 7 lat temu, kiedy przy okazji morsowania w Wodospadzie Podgórnej zorganizowano po raz pierwszy Bieg Morsów. W jednej z pierwszych edycji wystartował w samych spodenkach mieszkający właśnie w Przesiece Wim Hof. Holender, znany jest na całym świecie jako "IceMan", a swój przydomek – człowiek lodu zawdzięcza pobiciu niezwykłych rekordów światowych w bezpośrednim zmierzeniu się z zimnem. Boso i bez koszuli biegał maratony przy temperaturze -15 °C w Finlandii, spędzał ponad dwie godziny w lodowej kąpieli, a temperatura jego ciała nie ulegała zmianie. W lutym 2009 roku w samych szortach zdobył szczyt Kilimanjaro. W tym samym roku ukończył ponadto maraton na kole podbiegunowym ubrany w jedynie w krótkie spodenki, boso w temperaturze -20 °C, co zostało udokumentowane przez BBC i National Geographic). Wszystkie te i inne dokonania przypisuje specjalnej metodzie kontrolowania ciała przy pomocy świadomego oddechu. Organizatorzy biegu zainspirowani osobowością, zdrowym stylem życia i filozofią Wima Hofa, zamieszkującego od lat w Przesiece postanowili nazwać swój bieg "Biegiem Icamana".
 
 
          
      
 
W tegorocznej edycji weźmie udział 300 zawodników, gotowych na najwyższej próby poświęcenia, ubranych jedynie w krótkie szorty będą musieli się zmierzyć z niełatwym dystansem 10 kilometrów ośnieżonej trasy. Bieg z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością i każdego roku ten fakt skłania organizatorów do zwiększania limitów uczestników. Kobiety, mężczyźni, wszyscy zmagają się ze swoimi własnymi ograniczeniami, przy zachowaniu zdrowej i sportowej rywalizacji. Po biegu wszyscy chętni mogą skorzystać z sauny typu beczka i zażyć kąpieli w specjalnie rozstawionym basenie z lodowatą wodą. Jakby bieg w samych spodenkach przy minusowej temperaturze było mało laugh
 
Jako marka SPAIO zachęceni tak ciekawą i dość nietypową formą zimowego biegania zostaliśmy jednym z partnerów tegorocznej edycji "Biegu Icemana" 2019!
Widzimy się na miejscu!
 
 
 
Zobacz relację z poprzedniej edycji Biegu Icemana 2018!

 

 


 

Szukaj nas również: