Aktualności - Spaio

MOUNTAINBOARDOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2018 ZA NAMI!

09 Wrz
2018

MOUNTAINBOARDOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2018 ZA NAMI!

Zobacz pełną relację z tegorocznych MMP - zapraszamy!

Niesamowite emocje, efektowne tricki, spektakularne upadki i jeszcze bardziej widowiskowe popisy najlepszych mountaindboardowych zawodników w naszym kraju. Do tego niezwykła atmosfera i tłumy rozentuzjazmowanych kibiców na trasach przejazdów oraz w specjalnie utworzonej strefie sponsorów i partnerów tego wydarzenia. Takie obrazki mieliśmy okazję oglądać podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Mountainboardingu, które już po raz czwarty z rzędu zostały zorganizowane w najlepiej przygotowanym w tym kraju miejscu dla miłośników deski na kółkach w Mosquito Spot Moszczenica niedaleko Krakowa. 

 

Impreza po raz kolejny w imponującym stylu zorganizowana przez najlepszego polskiego zawodnika Dawida Rzące i Stowarzyszenie Mountainboardinfo przyciągnęła na start całą czołówkę polskiego mountainboardingu. Nie zabrakło również gości zza granicy, m.in. sportowców z Ukrainy. Blisko 50 zawodników rywalizowało w trzech konkurencjach w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn.

 

Poza główną konkurencją Freestyle, w której przydzielany był tytuł Mistrza Polski w kategorii Open oraz Junior zawodnicy mogli wziąć udział w nowej konkurencji SPAIO SLALOM CONTEST. Dodatkowo ocenianane i nagradzane były popisy samych zawodników w konkurencji Bobby Best Trick, która towrzyszyła zawodnikom podczas przejadów freestyle'owych.

 

 

     

 

 

Jako pierwsze odbyły się zawody w slalomie, które zaliczyły swój debiut podczas Mistrzostw Polski i okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Również i my dołożyliśmy tutaj swoją cegiełkę, bowiem na najlepszych zawodników na mecie czekały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe z kolekcji SIMPLE oraz skarpet kompresyjnych EFFORT 02 Compression. Emocji podczas slalomu nie brakowało, a w każdym z trzech przewidzianych w tej konkurencji przejazdów zawodnicy starali się o jak najlepsze czasy wykorzystując swoje najlepsze atuty i niemałe umiejętności. Konkurecję rozpoczęły kobiety i juniorzy, a więc zawodnicy do 17 roku życia. Najmłodszą zawodniczkom w tej konkurencji była 11-letnia Julka, której techniki jazdy na desce z kółkami absolutnie nie są obce laugh

 

 

     

 

 

Ostatecznie najlepszymi w kategorii WOMEN/JUNIOR okazali się:

 

1. KONRAD BIK z czasem 16,25s

2. MICHAŁ JESIONEK

3. MAJA BILIK

 

W kategorii OPEN emocji również nie brakowało. Jeszcze dobrze nie opadł kurz po zmaganiach juniorów, a na starcie zaczęli ustawiać się najlepsi zawodnicy w naszym kraju. Na wydłużonej nieco bardziej niż w przypadku juniorów trasie różnice czasowe między zawodnikami były niewielkie, a przypisanie końcowych miejsc zawodnikom możemy zawdzięczać jedynie niesamowitemu refleksowi głównego sędziego, który tego dnia obsługiwał również stoper. W konsekwencji wśród mężyczyzn najlepszy okazał się Dawid Rząca, któremu spiker przypiął chyba już na stałe miano sprawcy tego całego "zamieszania" laugh Klasyfikacja w kategorii OPEN SPAIO SLALOM CONTEST:

 

1. DAWID RZĄCA - 22,44s

2. PIOTR DAMEC - 22,64s

3. KRZYSZTOF DYBCZAK - 22,89s  

 

Po ostatnim przejeździe i ogłoszeniu wyników w kategorii OPEN wszyscy zawodnicy bez względu na wiek i płeć zostali poproszeni o ponowne wdrapanie się na szczyt górki i wspólny przejazd. Widok niesamowity - możecie wierzyć wink!

 

 

     

 

 

Po emocjach związanych z rywalizacją w slalomie każdy z zawodników, kibiców i organizatorów z niecierpliwością oczekiwał na danie główne tego dnia, a więc konkurencja FREESTYLE, która miała wyłonić tegorocznego Mistrza Polski w Mountainboardingu. Podczas przerwy w zmaganiach przed kwalifikacjami i konkurencją główną każdy kto tego dnia pojawił się w Moszczenicy mógł ugasić pragnienie, zjeść porządny posiłek w specjalnie podstawionych Foodtruck'ach, czy też zapoznać się z ofertą sponsorów i partnerów tego wydarzenia. Również nasz namiot jako sponsora głównego zawodów cieszył się sporym zainteresowaniem. 

 

 

     

 

 

 

Po przerwie, której towarzyszłyo wiele atrakcji, również dla najmłodszych, mogliśmy ponownie zebrać się na głównej arenie zawodów i z podziwem patrzeć na najlepszych zawodników tej niezwykle widowiskowej konkurencji. Po przebrnięciu kwalifikacji na starcie konkurencji głównej mistrzostw na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki gotowi do niewbywałych poświęceń, aby zdobyć ten upragniony tytuł Mistrza Polski. Podczas Freestyle’u każdy mógł wykonać po 5 przejazdów, z których suma 3 najlepszych liczona była do ostatecznych wyników. W kategorii Junior najlepiej zaprezentował się Krystian Kucharzyk, który wykonał najwyżej punktowany przejazd wśród najmłodszych uczestników.

 

Wyniki FREESTYLE JUNIOR:

1. KRYSTIAN KUCHARCZYK

2. KAROL CHŁODEK

3. KONRAD BIK

 

 

Następnie miała miejsce rywalizacja kobiet, wśród których najlepszą okazała się Ola Tomalczyk, wicemistrzynią Polski została Maja Bilik, a tegoroczna debiutantka Justyna Strojek zamknęła podium. Justyna została dodatkowo wyróżniona nagrodą za pierwszą w Polsce próbę backflipa (salta w tył) wśród kobiet - jest drugą zwodniczką na świecie, która odważyła się na tak widowiskowy, a zarazem niebezpieczny trick! Wielkie gratulacje i ogromny szacunek za odwagę!

 

Wyniki FREESTYLE WOMEN:

1. OLA TOMALCZYK

2. MAJA BILIK

3. JUSTYNA STROJEK

 

 

Na koniec dnia zaplanowano rywalizację zaplanowano FREESTYLE mężczyzn. Na ten moment czekali wszyscy i każdy z osobna. Kwalifikacje wyłonily ośmiu zuchwałych zawodników, wśród których żaden z nich ani przez moment nie próbował odpuszczać walcząc o jak najlepszy wynik i najbardziej efektowny i jednocześnie czysty przejazd. W finale byliśmy świadkami nie tylko widowiskowych tricków, ale także wielu upadków, które na szczęście dla zawodników nie zakończyły się poważnymi urazami, mimo, że niektóre z tych upadków mogły przyprawiać o dreszcze nawet najtwardszych kibiców zebranych wśród widowni. Po niesamowitym pokazie umiejętności, odwagi zawodników oraz po zaciętej i wyrównanej walce jak w każdych zawodach trzeba było wyłonić zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem z tytułem Mistrza Polski po raz kolejny okazał się Dawid Rząca, który obronił tytuł sprzed roku oraz wykonał niemal identyczny przejazd jak podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Słowenii. Wicemistrzem Polski został Szymon Jesionek, który dodatkowo został nagrodzony wyróżnieniem za najlepszy trick mistrzostw!

 

 

Wyniki FREESTYLE OPEN:

1. DAWID RZĄCA

2. SZYMON JESIONEK

3. ARTUR ORTMAN

 

 

     

 

 

Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na wręczanie medali, pucharów i nagradzanie najlepszych tego dnia zawodników. To był również czas dla fotoreporterów, czas na pamiątkowe zdjęcia i liczne wywiady oraz podziękowania dla sponsorów, partnerów i wszystkich osób, które brały swój czynny udział w tym, aby rozgrywane tego dnia zawody przebiegły perfekcyjnie. Dla najbardziej wytrwałych zawodników i ludzi związanych z mountainboardingiem uwiecznieniem dnia i możliwością wyciszenia emocji sportowych było wspólne ognisko, przy którym i tak słychać było rozmowy o deskach, trickach, kolejnych zawodach i planach na przyszłe lata.

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ!                

 

Jako SPAIO - sponsor główny zawodów składamy raz jeszcze oficjalnie OGROMNE gratulacje oraz podziękowania wszystkim zawodnikom, ich rodzinom, organizatorom i kibicom! Dzięki za super zabawę, niebywałe emocje i obecność! Za rok widzimy się ponownie? OBY! Do zobaczenia wink

 

 


 

 

Szukaj nas również: