III BIEG TRZECH KRÓLI ŁÓDŹ

09 Sty
2019

Zobacz relację i wyniki z trzeciej edycji Biegu Trzech Króli Łódź 2019!

To już trzecia edycja cieszącego się co raz większą popularnością łódzkiego biegu, który sądząc po liczbie chętnych, wygląda na to, że na stałe wpisał się w sportowy kalendarz nie tylko łódzkich biegaczy, ale i wielu gości z całej Polski. W tegorocznej edycji udział wzięło niemal 2500 biegaczy. To rekordowa liczba uczestników, przy czym organizatorzy z roku na rok zwiększają limity zapisów. W pierwszej edycji wystartowało 1500 biegaczy, w drugiej było ich już 2000. Idąc tym tokiem myślenia, czyżby w przyszłym roku było ich już 3000? Tego oczywiście życzymy wszystkim, którzy każdego roku angażują się co raz mocniej w organizację tak wspaniałej imprezy jaką jest Bieg Trzech Króli.

W tym roku impreza doczekała się sponsora tytularnego, którym została firma Procter & Gamble, natomiast jako marka SPAIO zostaliśmy sponsorem i partnerem technicznym biegu.

Jak co roku długość trasy z uzyskanym certyfikatem Polskiego Związku Lekkoatletycznego została ustalona na 5 km. Jej start i meta została wyznaczona na Rynku Głównym łódzkiej Manufaktury, a  "areną" zmagań były łódzkie ulice, w tym słynna ulica Piotrkowska, która nie po raz pierwszy gościła biegowe eventy w tym mieście. Wyjątkową atmosferę można było poczuć nie tylko w dniu zawodów, ale również na kilka dni przed dniem startu, kiedy to po zamknięciu zapisów wielu zawodników różnymi kanałami próbowały się jeszcze dostać na listę startową. Przed biegiem miało miejsce również wspólne kolędowanie oraz rozgrzewka poprowadzona przez instruktorów jednego z pobliskich klubów fitness.

Pięciokilometrową trasę najszybciej pokonali: wśród mężczyn Tomasz Osmulski z czasem 15 min 24 sek, który okazała się jednocześniej najszybszym w kategorii Najlepszy Łodzianin, wśród kobiet najlepszą okazała się Mariola Ślusarczyk z czasem 17 min 15 sek. Najlepszą Łodzianką z czasem 17 min 54 sek została Monika Kaczmarek.